Naudinga informacija
Naudinga informacija Jūsų patogumui suskirstyta į kategorijas kuriose galite sužinoti informaciją rūpimais klausimais šiomis temomis : mobilus servisas, padangų keitimas bei remontas, ratų bei padangų priežiūra , padangų bei ratlankių žymėjimai, kondicionierių pildymas ir remontas.
Mobilus servisas
Kokias transporto priemonės aptarnauja mobilus ratų servisas?
Mobilus ratų servisas suteikia paslaugas tokias kaip padangų keitimas, padangų remontas, kondicionierių pildymas, pagalba kelyje nutikus bėdai su padangomis, avarinis užvedimas. Visos šios paslaugos atliekamos lengviesiems automobiliams, mikroautobusams, sunkvežimiams. Teikiame pagalbą kelyje visą parą.
Daugiau informacijos apie mus rasite čia, taip pat sekite mus socialinių tinklų Facebook ir Instagram paskyrose.
Kur rasti Jūsų padangų montavimo servisą?
Turime Jums gerą žinią, pasinaudodami mobilaus serviso paslauga, mes atvyksime pas Jus, Jums patogiu metu. Stacionaraus padangų montavimo serviso neturime, mūsų įmonė specializuojasi tik į mobilias paslaugas. Daugiau informacijos apie mobilų padangų montavimą, padangų remonto darbus ir mūsų teikiamas paslaugas galite sužinoti čia.
Pagalba kelyje, ką reikėtų žinoti?
Kaip išsikviesti mobilų servisą kuris suteiktų pagalbą kelyje?
Padangų keitimas bei remontas
Kada yra sezoninis padangų keitimas?
Nuo balandžio 10 d. iki spalio 31 d. draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis. Šiltuoju metų laiku rekomenduojama eksploatuoti transporto priemones su vasarinėmis padangomis. Žiemos sąlygoms užsitęsus, dygliuotų padangų naudojimas gali būti pratęstas susisiekimo ministro įsakymu.
KET 230 punkte nurodyta, kad nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones, išskyrus mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius, ir priekabas su vasarinėmis padangomis. Mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais, taip pat kovo–lapkričio mėnesiais, jeigu bent dalis važiuojamosios dalies, kuria važiuojama, yra apsnigta ar apledėjusi.
Domina padangų keitimas sezono metu? Susiekite jau šiandien.
Kaip išsirinkti padangas pagal automobilį?
Prieš pirkdami padangas pirmiausiai patikrinkite savo transporto priemonės rato dydį, kuris būna parašytas vidinėje ratlankio dalyje, tačiau jeigu neturite galimybių pažiūrėti, rato dydį taip pat galite rasti ant esamos padangos šono, rato dydis yra žymimas raide R bei dviems skaičiais, pavyzdžiui: R15, R16, R17 ir kt., taip pat atsižvelkite į gamintojo rekomendacijas, šią informaciją dažniausiai galite rasti atsidarę vairuotojo dureles, degalų bakelį ar automobilio žinyne.
Populiarus lengvųjų automobilių padangos dydis: 205/55R16 91V, tačiau ką tai reiškia?
- 205 – apytikslis padangos plotis milimetrais.
- 55 – šoninės sienelės aukštis kaip padangos pločio procentas, šiuo atveju 55 % iš 205 mm.
- R – konstrukcijos tipas.
- 16 – rato skersmenuo, matuojant coliais.
- 91 – apkrovos indeksas (referencinė diagrama, nurodanti didžiausią leistiną padangos apkrovą).
- V – greičio indeksas.
Kilus daugiau klausimų susiekite su mūsų komanda ir mes Jums padėsime.
Kaip dažnai reikia keisti padangas?
Yra daug veiksnių lemiančių, kaip dažnai reikia keisti automobilių, mikroautobusų ar sunkvežimių padangas, atsižvelgiant į naudojimo reguliarumą, vairavimo sąlygas ir kt. Saugiausias būdas – kas mėnesį apžiūrėti padangas ar nėra nusidėvėjimo požymių. Jei pastebėjote netolygų padangų susidėvėjimą, įtrūkimą ar suskilinėjimą rekomenduojamas padangų keitimas nedelsiant.
Keičiant padangas taip pat reikia atsižvelgti į sezoną. Mes galime pasiūlyti platų padangų pasirinkimą, ir esame pasiruošę Jums padėti. Susipažinti su mobilaus serviso paslaugomis galite čia.
Kam reikalingas mobilus padangų montavimas?
Kaip sužinoti ar pradūriau automobilio padangą?
Yra keletas požymių į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, jeigu manote, kad Jūsų automobilio padanga galėjo būti pradurta, bet padanga dar nėra visiškai nusileidusi:
• Vairavimas gali pasidaryti sunkus, paprastai taip nutinka dėl to, kad padanga lėtai išleidžia orą
• Vairuojant automobilis gali drebėti
• Automobilis gali “traukti” į kairę arba į dešinę pusę, priklausomai nuo to, kurioje pusėje yra pradūrimas
• Jeigu padangoje yra vinis arba varžtas, galite išgirsti tiksėjimą.
Kokia padangą galima sutaisyti?
Padangų remontas yra sudėtinga procedūra, kurią turi atlikti tik kvalifikuoti meistrai. Pradžioje įvertinama padaryta žala padangai bei nustatoma ar padanga yra remontuojama, jei padanga yra remontuotina parenkami galimi remonto būdai bei atliekamas padangos remontas.
Tačiau ne visi padangų pažeidimai yra remontuojami. Padangų šonų remontas lengvųjų automobilių padangai yra nesaugi bei nerekomenduotina procedūra, todėl tik nedaugelis padangų remonto servisų tai atlieka.
Iliustracija padės geriau suprasti kuri padangų dalis yra remontuojama:
Ar padangų remontas yra saugus?
Padangų remontą atliekame tik laikydamiesi padangų remonto taisyklių bei reikalavimų, jį atlikti gali tik kvalifikuotas darbuotojas, tik įsitikinęs jog suremontuotą padangą bus saugu naudoti. Todėl kiekviena remontuojama padanga yra apžiūrima meistro, įvertinamas pažeidimas, parenkamas tinkamas padangos remonto būdas. Siekdami laikytis reikalavimų, padangų remontą galime atlikti tik centrinėje padangos dalyje. Jeigu padangos pradūrimas arti šoninės sienelės, ar padangos šone tuomet negali būti užtikrintas saugus ir ilgalaikis remontas. Netaisomos padangos atveju kartu su savimi atsivežamę ir pakaitinę/atsarginę padangą, kuri Jums leis saugiai tęsti Jūsų kelionę.
Ratų bei padangų priežiūra
Koks padangų slėgis yra tinkamas?
Visada naudokitės transporto priemonės gamintojo rekomenduojamą slėgį padangose. Jį galite rasti automobilio žinyne, atsidarę vairuotojo dureles ar degalų bakelį.
Ar vairavimo įpročiai turi įtakos padangų tarnavimo laikui?
Taip, vairavimo įpročiai turi įtakos padangų tarnavimo laikui. Netaisyklingai vairuojant transporto priemonę, padangos dėvesi žymiai greičiau nei įprastai. Jeigu pastebėjote, kad Jūsų padangos turi susidėvėjimo žymių, tuomet Jums reikalingos kitos padangos bei padangų keitimas.
Padangų bei ratlankių žymėjimai
Padangų žymejimai
Daugybe informacijos yra surašytos ant padangos šono, tačiau tik nedaugelis supranta ką iš tiesų ši informacija nusako. Žinodami kur ieškoti reikalingos informacijos ir ką ji reiškia, Jums leis lengviau išsirinkti reikalingas padangas Jūsų transporto priemonei, bei nelikti apgautiems nesąžiningų naujų bei naudotų padangų pardavėjų parduodančių senos gamybos padangas ir apie tai nutylinčius.
1. Padangos gamintojo pavadinimas
2. Modelio pavadinimas
3. Padangos dydis kaip pavyzdys paveikslėlyje 245/45 R18 nurodo jog tai 245mm pločio padanga, padangos aukštis yra 45% jos pločio, R raide žymimos radialinės konstrukcijos padangos, skaičiai 18 žymi tinkamo šiai padangai ratlankio diametrą.
4. Padangos greičio, apkrovos indeksą, maksimalią leistiną slėgio ribą bei papildomą informaciją apie padangos konstrukciją.
5. Padangos pagaminimo vieta (made in …..), bei padangos pagaminimo metai. Padangos pagaminimo metai dažniausiai yra žymimi šalia užrašo DOT paskutiniai keturi skaičiai žymi padangos pagaminimo savaitę bei metus. Pavizdys: DOT 0422 reikštų padanga pagaminta 2022 metų ketvirtą savaitę.
Padangos greičio indeksai
Padangos greičio indeksas dažniausiai ant padangos randamas po padangos dydžio užrašo arba smulkesniais rašmenimis po juo. Padangos greičio indeksas žymimas raidėmis, kurios atitinka tam tikrą greitį. Jis nurodo iki kokio greičio galima naudoti tam tikras padangas saugiai. Šioje lentelėje galite sužinoti koks padangos greičio indeksas kokį greitį atitinka.
Padangos apkrovos indeksai
Padangos apkrovos indeksas žymimas skaičiais kurie atitinka maksimalią apkrovą galimą vienai padangai. Dažniausiu atveju atitinkami padangos dydžiai turi standartines apkrovas, tačiau reikalui esant galima rinktis ir didesnės apkrovos indekso padangas, nestandartinio apkrovos indekso padangas gamintojas pažymi užrašais extra load, XL ir panašiai. Apkrova visuomet nurodoma ant padangos, dažniausiai po padangos dydžio, arba po juo.
Keisdami padangas rekomenduojame rinktis padangas, kurių apkrovos indeksas
yra toks pat arba didesnis nei orginalios padangos. Jeigu jūsų automobilis neturi
orginalių padangų, gamintojo rekomenduojamą apkrovos įvertinimą galite rasti automobilio
vadove.
Įsidėmėkite, kad perkrautos padangos yra labiau linkusios sprogti, ar per anksti susidėvėti.
Šioje lentelėje atvaizduojama koks apkrovos indeksas atitinka padangos maksimalia leistiną apkrovą kilogramais.
Padangų diametrų skirtumo skaičiuoklė
Norite pakeisti automobilio padangas į kito dydžio? Siūlome pasitikrinti ar tai tinkamas sprendimas, pasinaudokite mūsų padangų diametrų skirtumo skaičiuokle ir sužinokite kiek pakis diametras pakeitus padangas.